Naar de LOPAI homepage

Thema's

...   home  ...  thema's  ... bewaring  ... commissie bouwzaken  ...

Thema: Bewaring : Commissie Bouwzaken

De Permanente Commissie Bouwzaken Archiefinspecteurs
(Commissie Bouwzaken)

Om in Nederland te komen tot een onafhankelijke en eenduidige beoordeling van commerciële archiefopslag is in 2005 door enkele provinciale archiefinspecteurs de Bouwcommissie voor Archieven opgericht. Om kennis en ervaring breder te delen en bundelen kwamen daar al snel drie gemeentelijke archiefinspecteurs namens BRAIN bij en een inspecteur van de Erfgoedinspectie.

Wanneer een overheidsorgaan – al dan niet t.b.v. bijvoorbeeld bewerking of digitalisering - archieven wil opslaan bij een commercieel bedrijf dient zij te onderzoeken of de betreffende bewaaromstandigheden voldoen aan de wettelijke eisen. Na een dergelijk onderzoek spreekt het vanzelf dat voor een onafhankelijk en eenduidig oordeel over de gekozen opslaglocatie de mening wordt gevraagd van de Bouwcommissie voor Archieven.

Samenstelling van de commissie in 2015:

Paula Velthuys Erfgoedinspectie velthuys@erfgoedinspectie.nl
Kees Schabbing LOPAI, landsdeel West/Randstad schabbingc@noord-holland.nl
Robyn Steensma LOPAI, landsdeel Noord r.steensma@fryslân.nl
Rutger Suir LOPAI, landsdeel Zuid rsuir@brabant.nl
Bennie te Vaarwerk LOPAI, landsdeel Oost b.te.vaarwerk@prv.gelderland.nl
Eleonore Manning BRAIN, landsdeel Oost e.manning@ecal.nu
Hein Merkelbach BRAIN, landsdeel Midden hmerkelbach@rhczuidoostutrecht.nl
Hans Zwaanswijk BRAIN, landsdeel West hans.zwaanswijk@denhaag.nl

Downloads

home archief over lopai thema's wet- en regelgeving zoek contact sitemap